ACİL ÇIKIŞ LEVHALARI
Hayatımızın hangi anında başımıza neler geleceğini bilemeyiz. Olası tehlikeler, kazalar ya da doğal afetler söz konusu olduğu zaman bulunduğumuz noktadan hemen uzaklaşmamız gerekebilir. Eğer bulunduğumuz noktaya yapancıysak oradan çıkmak isterken çok yanlış hareketlerde bulunabiliriz. Bulunduğunuz yeri biliyor ya da bilmiyor olun fark etmez, bildiğiniz normal bir çıkış kapısı o anda yaşadığınız olaydan korunmanız için korunaklı olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda belirlenen acil çıkış kapıları vardır. Bu acil çıkış yerini öğrenmeniz ve bilmenizin tek yolu ise acil çıkış yönlendirmeleri olacaktır.
Acil çıkış yön levhaları olası tehlikeler anında insanlar panik içerisinde oluyor olsalar bile görünürlüğünden dikkat çekecek ve yönleri sayesinde insanları güvenli olan acil çıkış noktalarından dışarıya çıkartabilecektir. İş merkezlerinde, fabrikalarda, ofislerde, okullarda ve bunlar gibi birçok kurumlarda bu acil çıkış levhalarını sıklıkla görmekteyiz. Güvenlik ve sağlık açısından büyük bir önem arz etmektedir. Acil çıkış levhası sayesinde panik anındayken ne yapacağınızı bilmeden koşmak yerine acil çıkış yönlendirmesine doğru koşuyorken bulacaksınız kendinizi. Bu levhalar genellikle alüminyum malzemelerinden üretilmektedirler. Duruma göre polikarbon ya da vinil de olabilmektedirler. Exit tabelası gördüğünüz takdirde başka bir yöne gitmeye çalışmamalısınız. Son zamanlarda hem daha dekoratif hem de daha dikkat çekmesi amacı ile ışıklı acil çıkış levhası daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.
Acil çıkış noktaları genellikle daha büyük kapılardan oluşmaktadır. Bu da olası bir tehlike anında insanların sayısının çok olacağını düşündüğümüzde normal bir kapıda yaşanacak sıkıntıları bu noktada yaşamamanız için daha büyük kapılardır.
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)